Антисрпска хистерија у црногорском друштву није заобишла ни образовне установе, па су у Основној школи "Драгиша Ивановић" у Подгорици ученици српске националности изложени вербалним, као и физичким нападима, али на то још нису реаговали ни наставни кадар, ни управа школе, као ни надлежне инспекције и ресорна министарства, наводи портал ИН4С.
Портал преноси да је ученица осмог разреда чији су иницијали К.П. прво, испред зборнице и у присуству дежурног наставника М.Б, певала усташку песму "Чавоглаву", али нико од наставног кадра није реаговао.
Наредног дана К.П. је донела нож у школу и у учионици га ставила под грло ученици Ј.П.
Иако је наставница одмах прекинула час и позвала разредну С.Б, ученица К.П. је дан после у учионици напала ученике Ј.П, Б.И, П.Ш. и Ј.Ј, ударајући их песницама и ногама.
Када су сутрадан у школу дошли родитељи нападнутих ученика дошло је до конфликта са родитељима К.П, која није престала са провокацијама и нападима - уследио је атак на ученика Д.Ђ. којем је запретила речима:
Више хиљада верника окупило се испред храма Христовог васкрсења у Подгорици на Тројчиндандском сабору. Митрополија црногорско-приморска и три епархије СПЦ затражиле су од Владе Црне Горе да "у разумном року" повуче Предлог закона о слободи вероисповести и припреми нови, а умировљени епископ Атанасије поручио је да не провоцирају Херцеговце.
Окупљенима се обратио митрополит црногорско-приморски Амфилохије и позвао оне "који би да скрнаве мошти Светог Василија Острошког и Светог Петра Цетињског да се врате себи и Богу".
Став Митрополије и епархија је да се предложеним законом "продубљују поделе и иницирају, подстичу и распирују братоубилаштво и сукоби на верској и етничкој основи".
У поруци, коју је пред више хиљада верника испред храма Христовог васкрсења у Подгорици прочитао епископ Будимљанско-никшићки Јоаникије, саопштено је да је предложени закон "антиверски", да представља "припрему за отимање храмова и пљачку црквене имовине са злокобоним и несагледивим последоицама", као и да је усмерен "против Православне цркве, њених епископа, свештенства, монаха, монахиња и верника".
Рапторси угасили Вориорсе!
Торонто Рапторси су нови НБА шампиони! Канада по први пут од оснивања лиге има шампиона најјаче лиге на свету пошто су Торонто Рапторси савладали Голден Стејт Вориорсе у шестој утакмици финала са 114:110 и са 4:2 затворили серију.
Новим брејком у Оукленду, Репторси су скинули круну Голден стејту, и то као први који су успели да три пута славе на терену доскорашњег првака.
У Монктону, у Њу Брунцвику постоји јединствена школа. Темељи се на пројекту терапијске подршке ученицима који се боре с траумом или душевном болешћу.
Јединствена школа са јединственим програмом ове године припрема представу „Алиса у земљи чуда“. Већини ученика школе надреални свет овог дела одговара због њиховог искуства и некадашњег опасног живота.
„Када сам била у средњој школи, просто сам се распала и одлучила да одузмем себи живот. Да одем низ 'зечију рупу', чинило ми се да никада нећу изаћи, а онда нађете излаз“, рекла је ученица Хели Девернес.
Студенти од 15 до 21 године из пет школа у Монктону у Њу Брансвику, канадској покрајини, долазе овамо. Преподне похађају наставу, поподне су усмерени ка запошљавању или одласку на факултет.
„Многи наши ученици имају бројне трауме које нису пребродили. Имамо овде огромну палету менталних здравствених проблема. И потрагу за одговорима: 'Како се изразити, носити с прошлошћу, како дозволити људима да препознају ваше потенцијал'? То су велике ствари на које се наша деца концентришу, и ви то видите у њиховом раду“, истакао је директор школе Џон Тајнгли.
Реке, шуме, пропланци, путеви, сеоска и градска насеља, све је постало ђубриште јер Србин је човек који би "умро за своју лепу, најлепшу, вољену, домовину, коју сви мрзе"(а ипак нико толико колико он сам!), а док је жив, не био са те земље којом корача подигао ђубре које му се вуче за ногама!
Измишља и окривљује HAARP антене, лупета о осиромашеном уранијуму, а обогаћује сваки педаљ своје вољене земље ђубретом, које баца где год види згодно место, да завитла пуне кесе и џакове смећа а да га нико не види.
Ој Србијо, међу шљивама, певао је песник некада...
А сада? Ој Србијо депонијо, међу пластичним флашама, кесама и осталим ПВЦ отпадом коме за разградњу треба колико и уранијуму - 1000 година!
Зинуо наш родољубац на сав глас о ЕУ која нас мрзи (а да га питаш зашто, појма не би имао шта да наведе), а не зна (јер никад није чуо за културу становања), да је случајно у тој Европи, ни да пљуне ни опушак да баци на улици не би могао а да не плати казну!
Лепа и јадна Србијо моја међу и физичким и умним штрокама!
Слике које постављам су слике ходољубља Србијом - и родољубља њених најгрлатијих синова који највише пате од теорије завере... и ђубравитиса.
Нена Миљановић
Погледајте и ви ове ФОТОГРАФИЈЕ, ако смете!
Ауторска права Радио Оаза 2026