У суботу 7. новембра на сцени Registry Theatre, Кичинеру и околини се представила ново позоришна група "d.g.d. Polet Production" из Торонта са комадом "Нова покондирана тиква" аутора Златана Фазлагића.
У недељу вече сцена "PRINCESS CINEMA" - 6 Princess Street W. Waterloo, угостила је глумце "Зоне 416", непрофитне организације, у коју се удружила група ентузијаста, са жељом да се посвете културним садржајима који би обогатили свакодневицу српске заједнице.
О представи написали:
Ову познату монодраму Миме Караџића многи су видели давно на телевизији, или су са собом понели видео касете, или ДВД од куће, када су долазили у ове крајеве. Један од главних разлога је сигурно био оригиналан текст, провокативна тема, добра глума и изузетан осећај док се гледа.
Звонко Богдан и тамбурашки оркестар Радио-ТВ Нови Сад, одржали су у недељу 22.фебруара у сали Српског културног центра у Ватерлуу концерт за памћење.
Дођите на представу 'Пулс Театра'. Наше 'Луде бубе' ће својом игром и песмом победити зимску хладноћу, разгалити ваша срца и уз помоћ Снешка Белића показати вам...
На овај позив, 18. јануара 2009. године, и поред лошег времена одазвао се завидан број малишана и родитеља. Млађани глумци Младена Обрадовића (Саша Самарџија, Катарина и Софија Ђого, Ања Трајковић), успели су да анимирају најмлађу публику Кичинер-Ватерлуа, Гвелфа и околине. Остварен је леп и квалитетан контакт, тако да је млада публика била активан учесник збивања на сцени. Певало се, одговарало на питања, аплаудирало...
Било је право задовољство видети толико задовољства на лицима наших најмлађих, што је у исто време била и порука:
- Мислите и на нас, јер и ми знамо, хоћемо и можемо да негујемо матерњи језик и културу далеко од Србије!
А знали су, били су изванредна публика – за свако поштовање, уз обећање - мислићемо на вас!
Упознајте се са радом Младена Обрадовића и "Пулс театра"!
Исто вече занимљиву изложбу фотографија, рађених у "Пикасо техници", имао је и наш суграђанин Илија Малеш.
Најатрактивнија локација у Торонту, брод 'Captain John's', био је место где су многи из Торонта, Кичинера, Хамилтона... изабрали да проведу 'најлуђу' ноћ и сачекају Нову 2009. Годину.
Слике су ту да комплетирате утиске заједно са аудио записом, нарочито за оне који нису били, јер звук који су производили 'Боеми', на задовољство многих, можете већ сада и ви да преслушате:
Колаж песама и игара
Ако ипак имате критике, сугестије да ово дружење буде још боље - ЈАВИТЕ СЕ
Отац Драгиша и мајка Зорица имају четворо деце, ћерке Веру и Наду и синове Слободана и Миодрага. Ћерке и син Слободан су тројке. Долазе из Србије због низа хируршких операција за њихову слепу децу. После порођаја тројке су биле у инкубатору услед чега је двоје деце потпуно ослепело. После прве операције у Бостону, дечак и девојчица једва да могу да препознају веће објекте испред њих. Додатни хируршки захвати би им омогућили да поврате вид. Средства неопходна за операцију су велика и неопходна.
Ове млади људи иако без физичког вида имају богат духовни вид. Бог их је подарио са прелепим гласовима, а они су тај дар искористили за извођње традиционалних Српских народних и духовних песама. Сви који су их чули се слажу у једноме. Њихово певање код публике изазива јединствено узбуђење и усхићеност. У исто време изазива и радост и тугу.
У суботу 21. јуна 2008. године, на броду 'Captain John's', Оne Queen's Quay West у Торонту, одржано је 15. по реду (Ко би рекао да је већ прошло толико временa!), дружење под називом 'Хеј салаши'.
Госте је увесељавао Душан Сувајац и Горан Гојевић са пријатељима. Посебно задовољство је била играчка тачка Академије Бате Марчетића, коју су присутни са одушевљењем поздравили.
Спонзори забаве били су, између осталих:
- World TV,
- Malev,
- Бањалучко пиво,
- Соколова ракија...
Колаж слика урадио Андреј Павловић
Субота 7. јуни 2008. година. Место одржавања:
Greek-Cypriot Banquet Hall, 57 Lodge St, у Waterloo-у.
Љубитељи урбане забаве уз акустичну музику групе 'БОЕМИ', окупили су се 14. пут да 'равничарско-староградско-народном' песмом још једном прођу родним крајевима наше отаџбине.
Богата вечера коју се спремили мајстори кухиње 'VESLO FAMILY' ресторана помогла је да се подсетимо: 'ал се некад добро јело!
Спонзори забаве били су, између осталих:
- World TV,
- Malev,
- Бањалучко пиво,
- Соколова ракија...
Колаж слика урадио Андреј Павловић
Ауторска права Радио Оаза 2026