Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

У београдском Другом суду на четири године затвора осуђен је Драган Јовановић из села близу Београда, због лажног представљања и надрилекарства. Утврђено је да је лажни доктор од марта 1997. до јуна 1999. године "лечио и излечио" близу 20 нероткиња, од којих је свака родила здраву бебу.
Све би било у реду да тројица мужева нису посумњали у Јовановићев метод лечења. Из дана у дан пристизале су у "ординацију" жене из Београда, Ниша, Крагујевца...
Јовановића су тројица очева "прозрела" и једне ноћи пијани, упали у његову кућу. Прво су га претукли, а затим и пријавили полицији.
- Тражили су да признам чиме сам лечио њихове жене. Уплашен, али и бесан, рекао сам им да нису њихове жене јалове, него они. Казао сам и да никада не би имали децу да није било мене и моје инекције - признао је Јовановић.
Јовановић се ниједног тренутка није покајао.
- Никога нисам убио, него сам даривао живот. Жене су саме пристајале на моје "лечење". Не може да се затрудни од чајева и трава, него само од добре инекције.

Свака, која ју је примила, имала је пород - објаснио је Јовановић.
Одбрану лажног доктора на суду су потврдили готово сви сведоци - жене.
- У браку са мужем била сам 10 година и нисмо имали деце - испричала је једна од новопечених мајки. Родила сам дивну девојчицу, која је пљунути доктор. Јовановић је био нежнији и бољи од мог Животе!