Седамдесетједногодишњи Џон Пипен из градића Голд Бич у Орегону пребачен је у локалну болницу због јаких болова у стомаку, а после пар сати пуштен је кући уз невероватну дијагнозу да се налази у другом стању!
Дежурни лекар је пензионисаном аутомеханичару рекао да се одмара, а дао му је и већу количину таблета против болова. Дијагнозу на отпусној листи видела је његова ћерка када се вратио кући и бесна се вратила у болницу.
Директор болнице Вилијем Макмилан јој се извинуо и старац ће поново бити прегледан.
"Највероватније је болнички службеник притиснуо погрешну ознаку на тастатури. Људи, наравно, могу да погреше, али
је недопустиво да службеник не погледа листу после штампања", рекао је Макмилан и најавио поступак против онога ко је направио грешку.
Ауторска права Радио Оаза 2026