Двадесетогодишњој Енглескињи Елизабет Бојл позлило је док је била у кући са својом једногодишњом ћеркицом Мили. Пала је у несвест и остала да лежи на поду. Беба је допузала до ње, а после пар минута зазвонио је Елизабетин мобилни телефон.
Мили га је узела и успела да притисне зелено дугме, а када је чула бакин глас почела је да понавља "мама".
Пошто је знала да родитељи беби нису дозвољавали да узима мобилни телефон, јер га је стављала уста, Елизабетина мајка је схватила да нешто није у реду с њеном ћерком и одмах је позвала Хитну помоћ.
Лекари су стигли веома брзо и успели су да освесте младу мајку која је била шокирана када је схватила шта се десило.
"Имала је срећу да је беба успела да се јави на телефон. Са Елизабет ће све бити у реду, али је могло да буде много проблема да је нисмо освестили", рекао је лекар.
Ауторска права Радио Оаза 2026