Возачи ће ускоро легално моћи да возе брже на више делова аутопутске мреже Онтарија.
На конференцији за новинаре у Кинг Ситију у среду ујутру, министар саобраћаја Prabmeet Sarkaria најавио је повећање ограничења брзине са 100 km/h на 110 km/h на још 938 километара аутопута.
Промене ће ступити на снагу на неким деоницама аутопутева 401 и 416 у источном Онтарију у петак. Повећање ће се догодити и на другим деловима Hwy. 401, Queen Elizabeth Way, 402, 403, 416, као и 417 до краја септембра.
Обилазница Bradford Bypass и Highway 413 гради се имајући у виду ограничење брзине од 110 km/h… Више информација ОВДЕ
CTV News, Siobhan Morris
Ontario raising speed limits on dozens of highway sections starting this wee
Ауторска права Радио Оаза 2026