Квебек је постао прва јурисдикција на северноамеричком континенту која је ограничила куповину енергетских пића, и забранила их за особе млађе од 18 година.
Предлог закона о овом ограничењу усвојен је провинцијском парламенту, са 103 гласа за. Једини глас против дошао је од независног посланика Јурија Шасена, док су уздржане биле конзервативка Мејте Бланшет Везина и независна посланица Сон Лакојан Оливије.
Министарка здравља Квебека Соња Беланже сматра да је ова одлука веома важна за заштиту особа млађих од 16 година и да помаже у отварању дискусија, између осталог, о о питањима везаним за тинејџере и заслађена пића.
Овај закон је назван Закон Закарија Мирона, пошто је, пре две године, петнаестогодишњи Мирон умро после конзумирања лименке Ред була, у комбинацији са лековима за ADHD.
Новине Торонто
Quebec's proposed energy drink ban for children under 16 expected to pass
Ауторска права Радио Оаза 2026