Један тигар ушао је у канцеларију нафтне компаније у индонежанској провинцији Ријау, на Суматри и тамо борави већ читав дан.
Суматрански тигар, који припада угроженој врсти у Индонезији, ушетао је касно увече на главни улаз, а затим ушао у једну отворену канцеларију компаније ПТ Буми Сијак.
Службеник те компаније управо је кретао са посла када се изненада појавио тигар. Из компаније су потврдили да је тигар и даље у канцеларији, јер нико нема храбрости да му приђе и да га отера.
Тигар са Суматре последња је подврста домаћег индонежанског тигра, јер се сматра да више нема ниједног тигра са Балија и са Јаве. Процењује се да на Суматри има само око 400 тигрова.
Ауторска права Радио Оаза 2026