Јаћимовић вози грађане на скуп у Бачку Паланку
Новосадски студенти данас су организовали протес и шетњу под називом „Јер је одговорност пут до правде“, због, како наводе, полицијске бруталности и неадекватног поступања те службе током претходних протеста широм Србије. Протестна шетња завршена је код Железничке станице, одакле ће Миломир Јаћимовић превозити оне који желе да оду на скуп у Бачку Паланку.
Скуп у Бачкој Паланци, од 16 часова, организује се на тачно четири месеца од када је група присталица СНС на окупљене грађане бацала пиротехничка средства.
Протест у Новом Саду је почео у 12.30 у кампусу, а грађани су су обишли неколико локација, те је прва тачка је била МУП Стари град.
Огњен Дудић, студент новосадског Правног факултета, рекао је за Н1 да је данашњи скуп "реакција на полицијску бруталност и неправду коју су вршили током годину дана борбе".
"Подсетимо се оног инцидента испред ДИФ-а када је девојка ударена штитом у главу и када су нас напали сузавцем. Након тога, месецима даље, било је све горе и горе. Имали смо ситуацију испред Филозофског факултета када је избачено преко 20 сузаваца, затим ситуације испред СНС-а", навео је.
Н1 Београд
ВИДЕО Протест студената у Новом Саду: "Репресија је ту да би нас ућутала, али неће им успети
Ауторска права Радио Оаза 2026