Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Најмање 19 особа је погинуло или се воде као нестале пошто је данас у експлозији уништена зграда у постројењу за експлозиве у савезној америчкој држави Тенеси, саопштили су званичници. Експлозија се догодила јутрос у компанији Акјурет енерџетик системс ЛЛЦ, преноси СNN.

- Могу да вам кажем да нема 19 особа - рекао је шериф округа Хамфрејс, Крис Дејвис, на конференцији за новинаре.

Експлозија, која се догодила око 7:45 по локалном времену, била је разорна, али су спасиоци успели да осигурају место несреће, додао је Дејвис. Како је истакао, има преминулих.

Три особе са мањим повредама задобијеним у експлозији налазе се на лечењу у медицинским установама ТриСтар у Диксону, рекла је портпаролка ТриСтар Хелфа, Кејси Стап. 

Она је додала да су две особе пуштене кући, док једна и даље прима терапију.

Компанија Акјурејт енерџетикс системс ЛЛЦ налази се отприлике сат времена југозападно од Нешвила, у Тенесију, на граници округа Хикмен и Хамфрејс, саопштила је канцеларија шерифа округа Хамфрејс за СNN.

Погледајте ВИДЕО

Танјуг