Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Полицијски пси у Норвешкој најзад су добили поштовање које заслужују - Врховни суд те земље пресудио је да су они државни службеници, чиме је напад на полицијског пса постао једнако озбиљан преступ као физички насртај на полицајца. Случај који је поставио нови преседан односи се на полицијског пса по имену Каспер, који је нападнут на дужности, преносе агенције. У мају 2007, у Бергену, 29-годишњи мушкарац ухваћен је како проваљује у један стан. Када је полиција покушала да га ухапси, мушкарац је побегао. Каспер је кренуо у потеру за њим и сустигао га. У покушају да побегне, осумњичени, чије име није објављено, почео је да удара пса. Каспер је, ипак, урадио посао и држао провалника до доласка својих људских колега.
Мушкарац је оптужен за провалу, али и за напад на полицијског службеника - Каспера. Две ниже судске инстанце одбациле су тужбу за напад, уз оцену да се тај преступ односи само на полицајце. Ипак, Врховни суд вратио је случај нижим инстанцама, уз упутство за правилну интерпретацију закона.