Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Женска кошаркашка репрезентација Србије победом против Француске 63:54 по други пут у историји постале су шампионке Европе. Најбоље су биле и 2015. године.

Француска, која је изгубила пето узастопно финале, је нешто боље почела меч, али одбрана српског тима била је на висини задатка од првог минута, а како је време пролазило и напад је био све сигурнији.

Србија је тројком Ане Дабовић у 7. минуту први пут повела (10:7) и до одласка на одмор није испуштала предност.

Већ у финишу прве четвртине изабранице Марине Маљковић су имале плус 5 (14:9), а серијом 13:0 у 17. минуту било је великих 13 поена вишка на конту српске екипе - 31:18.

У том периоду разиграла се Ивон Андерсон, а одличне су биле и Соња Васић и Јелена Брукс, са по 8 поена најефикасније у првом полувремену.

Француска је, међутим, успела да се стабилизује и уз две везане тројке Валеријане Вукосављевић и Саре Мишел одговори серијом 8:0 и експресно се врати - 31:26.

Србија је захваљујући Дабовићевој, која је везала две тројке скоро са звуком сирене, и поенима Тине Крајишник у 25. минуту серијом 10:0 дошла до 41:26. Француска скоро пет минута није била постигла кош у трећем периоду, а тројком Невене Јовановић у 26. минуту Србија је имала максималних 46:28.

Ипак, Француска је у финишу трећег периода искористила неколико грешака српског тима и серијом 9:0 се вратиле у меч - 48:40 пред последњу четвртину.

Налет француског тима осујетила је Брукс, која је серијом 5:0 поново свом тиму донела двоцифрену предност - 55:42 у 33. минуту.

Екипа Марине Маљковић је рутински меч приовела крају и после бронзе на ЕП 2019. по други пут у историји освојила европску круну.

Андерон је била најефикаснија са 18 поена (9/13 за два), уз 4 асистенције, Брукс је додала 15, Васић 12, уз 8 скокова и 6 асистенција, Дабовић 9 (3/5 за три), а Тина Крајишник 2, уз 13 скокова и 2 асистенције.

У пораженој екипи Валериан Вукосављевић је имала 15, а Марин Жонес 13.