Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

На хитној седници Кризног штаба одржаној у петак одлучено је да се од 1. јуна затворе сва скијалишта у Србији. Епидемиолог и члан Кризног штаба Предраг Кон, објаснио је да је ова одлука донета јер су скијалишта дефинисана као највећа места заражавања. 
- Сат времена је трајала дискусија на ову тему, али је медицински део Кризног штаба заузео чврст став, тако да од 1. јуна ниједно скијалиште неће радити. Ова одлука ће важити најмање до почетка новембра када ћемо одлучити о даљим корацима. Размишљало се да се ова мера примени већ од априла, али је одлучено да се скијалиштима остави мало времена да се прилагоде новим мерама - изјавио је Кон.

- Контроле рада скијалишта у периоду јун-новембар биће додатно појачане и ако се утврди да неко крши ову одлуку казне ће бити драконске. Било је чак приче да скијалишта не затварамо пре јула, али то не долази у обзир јер је дошло до опуштања у придржавању мера што се види и по броју заражених који већ дуже време расте. Ову одлуку треба схватити као једну врсту опомене и упозорења да је вирус још увек ту и да морамо бити одговорни и озбиљни - истакао је епидемиолог.

На питање шта ће се десити уколико ова мера не донесе жељени резултат, Кон је одговорио да ће у том случају радно време угоститељских објеката, тржних центара и теретана бити додатно скраћено и да ће моћи да раде само између 6 и 7 ујутру.

Њуз, Соко Соколовић