Лондон окупио Фејсбук, Твитер, Гугл, Јутјуб и Ројтерс због „борбе против дезинформисања“
Једини лек против дезинформисања је критичко размишљање, што захтева време и општу културу, стоји у коментару сајта који води Тјери Мејсан.
Енглеска организација под именом Full Fact између релевантних министарстава Енглеске и Канаде и информационих џинова Фејсбука, Твитера, Гугла, Јутјуба и Ројтерс, са циљем борбе против дезинформација на енглеском језику на интернету.
У данашње време већина влада моћних држава има специјализоване службе за ширење сопствене пропаганде. Најделотворнији у том погледу од Првог светског рата управо су Енглези.
Неки енглески новинари информацију схватају бинарно - или као истиниту или као лажну. Зато им је циљ утврђивање чињеничних грешака, што мисле да могу учинити за неколико часова док су, рецимо, судовима у Енглеској потребни месеци да утврде истину у случајевима тужби за клевету.
У пракси је, сa једне стране, и могуће и неопходно разоткрити лажне наводе, али није тако лако утврдити тачност чињеница. Једини лек против дезинформисања је критичко размишљање, што захтева време и општу културу. Једино што се може учинити на брзину је проверити логику у вези са изнесеним чињеницама. Иначе се нећемо борити против дезинформисања, већ потхрањивати одређени консензус.
Јутјуб брише снимке који тврде да је било изборне крађе у САД
Са енглеског посрбило и приредило: Стање ствари
Ауторска права Радио Оаза 2026