Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Један осмогодишњи дечак из Бразила положио је пријемни испит за Правни факултет, али му није дозвољен упис пошто није завршио средњу школу, пренела је бразилска штампа. Жоао Виктор Портелиња из Гојаније, 200 километара од Бразилије, положио је прошле седмице пријемни испит за упис на Правни факултет Универзитета Паулиста, пише дневник „Корејо бразилиенсе”. Његови родитељи одмах су платили школарину како би могао да почне да похађа предавања, али је управа универзитета одбила да га прими, уз аргумент да није завршио средњу школу. „Желим да учим право на универзитету.
Желим да будем федерални судија. Ето то сам одлучио”, казао је дечак бразилском дневнику. Његова мајка оценила је да дечак није натпросечно интелигентан, већ да живи у амбијенту у којем се подстичу учење и дискусије. „Он је нормално дете које је увек учествовало у нашим дискусијама, интересују га актуелни догађаји и увек је окружен одраслима”, испричала је дечакова мајка.
Бета