Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров упозорио је западне земље на опасност заоштравања ситуације у Македонији.

- У Македонији је тренутно изузетно сложена ситуација, можемо је чак назвати и својеврсном кризом, која је умногоме вештачки изазвана и која води ка друштвеној подели - нагласио је Лавров, изразивши наду да "Запад разуме опасност те ситуације".

Када је реч о Црној Гори, Лавров је рекао да жали што је та земља решила да уђе у НАТО.

- Црна Гора је попустила пред ултиматумом - или Русија или НАТО. Она се одлучила да занемари економски аспект и да жртвује односе са Русијом. Нека је та одлука на савести црногорских лидера, као и на руководиоцима НАТО-а. Међутим, апсолутно је несхватљиво како ће чланство Црне Горе допринети повећању безбедности НАТО-а - додао је он.

Лавров се осврнуо и на проблематику целокупног балканског региона, поготову када је реч о наводним провокативним дејствима Русије, рекавши да "све нормалне везе балканских земаља са Русијом истог часа постају брига појединих званичника који то коментаришу као мешање Русије у унутрашња питања Балкана".

- Ми се не плашимо таквих изјава, наши ставови се поклапају са ставовима многих земаља Балкана - истакао је Лавров, преноси "Спутњик". нОн се осврнуо и на оптужбе упућене Москви на рачун мешања у изборни процес других земаља и нагласио да се Русија тиме не бави.

- Ми се не мешамо у унутрашња питања других земаља, између осталог и у изборне процесе. Запањим се сваки пут када прочитам у новинама апсолутне измишљотине о наводном мешању у изборе у Француској или Немачкој - рекао је министар иностраних послова Русије.

Лавров је додао да ће се Русија са апсолутним поштовањем односити према резултатима избора и у Француској и у Немачкој.

СРНА