Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Навршиле су се 24 године од општег напада на објекте и војнике ЈНА у Сарајеву и бруталног убиства припадника ЈНА у Добровољачкој улици 3. маја 1992. године.

У нападима паравојних муслиманских формација и тзв. Територијалне одбране РБиХ 2. и 3. маја 1992. године убијена су 42 војника, 71 је рањен, а 207 заробљено.

У организацији Одбора Владе Републике Српске за његовање традиције ослободилачких ратова у Источном Сарајеву и Сарајеву обележена је годишњица злочина над војницима ЈНА у Добровољачкој улици.

После литурије у црви Светог Ђорђа у Источном Новом Сарајеву, обављен је парастос по благослову владике захумско – херцеговачком и приморског и администратора Митрополије Дабробосанске Григорија. Затим су учесници скупа кренули ка месту злочина. Скуп, који је протекао мирно и достојанствено, обезбеђивали су припадници МУП-а Кантона Сарајево.

Обележавању годишњице злочина над припадницима ЈНА присуствовали су преживели учесници догађаја у Добровољачкој и породице страдалих као и министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Миленко Савановић, који је на челу Одбора Владе Републике Српске за неговање традиције ослободилачких ратова.

Савановић је изјавио је да је напад на колону ЈНА у Добровољачкој улици 1992. године био кукавички и злочиначки напад на тада једину легитимну војску у бившој Југославији.

Присутни су били и председник и потпредсједник Народне скупштине Српске Недељко Чубриловић и Ненад Стевандић, председник републичке Борачке организације Миломир Савчић, посланик у Представничком дому парламента БиХ Александра Пандуревић и први предсједник Народне скупштине Српске Момчило Крајишник.

Срна