Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Јасно се сећам, као да је јуче било. Година 1988, последњи дан основне школе. Славље, празник за нас, цепају се књиге, пишу се графити. Један важан период остаје за нама. Постајемо одрасли. Петаци нас гледају и завиде нам. А ми - у небесима. Мислили смо да смо најпаметнији, да ћемо свет променити. Доста нас се окупило у дворишту школе. Седимо поређани у круг. Погледи, симпатије, глава на рамену и у нечијем крилу, осмеси и понека суза. И, наравно, гитара. Мој друг Шаца је донео. И цео свет је наш. Он свира а ми певамо. Редом: "Остани ђубре до краја", "Остаћу слободан", "Немој, срећо, немој данас", "Два динара, друже", "Нећу да испаднем животиња", "Погледај дом свој, анђеле", "Лутка са насловне стране"... Остасмо ми до касно у ноћ. Боже, колико смо тад били срећни!
Непуних 20 година касније, летос на мору, лагано шетам поред плаже и уживам. Наилазим на групицу младих људи како седе тик уз обалу. Мрак је, не видим јасно колико их је, али чујем да имају гитару. Смеју се, веселе, певају. Зауставим се на тренутак. Имам шта и да чујем.

Исти репертоар као и код нас на "матури". "Рибља чорба" од А до Ш. Тек понеки пресек, типа "Криво је море", јасно због чега. Одслушах ја поново и "Лутку", и "Два динара, друже", и "Анђеле". На тренутак сам отпутовао натраг у '88. годину и у њено крило. Неке ствари остају заувек.
Недавно је ова легендарна рок група објавила живи CD и DVD, у издању "City records"-а, с великог концерта одржаног марта прошле године у "Београдској арени". Ово остварење носи назив "Гладијатори у БГ арени". Симболично, а како сам Бора Ђорђевић каже, после два и по сата свирке и отпеваних 29 песама, сви су тамо били гладијатори, и бенд и публика. Тренутно, овај "млади бенд коме треба пружити шансу" (Борине речи) планира да крене на светску турнеју. У оквиру ње уговарају се наступи у Сједињеним Државама (мај) и у Канади (јун). У оптицају су следећи градови - Чикаго, Лос Анђелес, Њујорк, Кливленд, Феникс, Калгари, Ванкувер и Едмонтон.Следећи корак се сам по себи намеће. Ово је година у којој група слави три деценије постојања. Наиме, до јесени се очекује објављивање новог материјала, а онда до краја године и круна каријере - Маракана. Већ се о томе разговарало и с менаџером бенда Ганетом Пецикозом, и с Драганом Џајићем, и са Звезданом Терзићем. "Рибља чорба" је то свакако заслужила. А и ми који смо расли уз њихову музику.
Видимо се на Маракани. 
Много више информација