Ова биљка је врло често у нашим кућама, вртовима, парковима и канцеларијама, омиљена и у затвореним просторима али и напољу.
Али биљка Dieffenbachia је - испоставило се - веома опасна!
Требало би ову биљке да одстраните из ваших кућа и вашег животног окружења уопште.
Лишће те биљке изазива свраб, ако њено млеко дотакне нашу кожу.
Али она има и друга веома опасна својства.
Потиче из Руанде и отровна је. Лучи смртоносан отров, посебно за децу. (Може да убије дете за мање од једног минута, а одраслег човека за само 15 минута).
Постоји случај девојчице која је загризла лист, а језик јој је толико отекао да се скоро угушила до болнице...
Пазите да не дотакнете очи, пошто сте били у контакту са њом, рецимо када бришете лишће од прашине... Може да изазове делимично, или чак трајно слепило.
Упозорите своје пријатеље и познанике на овог притајеног убојицу у нашим кућама, терасама и канцеларијама!
Прочитајте више ОВДЕ
Ауторска права Радио Оаза 2026