Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Истраживачи са Универзитата Нотр Дам у Индијани установили су да што мање лажемо, то смо здравији, како ментално, тако и физички.
Према писању "Сана", научници су током десет недеља на детектору лажи тестирали 110 волонтера, старих између 18 и 71 годину, проверавајући редовно њихово здравствено стање, као и расположење. Открили су да они који више лажу чешће пате од депресије и мигрене, осећају се напето и имају болове у грлу.
"Људи који не лажу су растерећенији и више у складу са самим собом", објаснили су истраживачи.
Претходна истраживања су показала да Американци лажу у просеку 11 пута седмично.
"Мало сам скептичан у погледу чињенице да искреност побољшава здравље, али са психолошког становишта то је вероватно тачно", коментарисао је у психолог Роберт Фелдман.
Танјуг, МРС