Људи који раде по сменама имају више шанси да добију срчани удар од оних који имају регларно радно време, наводи се у најновијој студији канадских и норвешких научника.
Научници су анализирали ранија истраживања која су обухватала два милиона радника и дошли до закључка да рад по сменама може да поремети метаболизам и да има штетан утицај на стил живота, преноси Бибиси.
Студија је показала да они који раде по сменама имају 23 процената веће шансе да добију срчани удар или друге срчане проблеме и пет посто више шанси да их удари кап.
Танјуг, МРС
Ауторска права Радио Оаза 2026