Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Особе које редовно вежбају имају мањи ризик за прехладу, саопштили су амерички научници са Апалачиан државног Универзитета после праћења 1.000 испитаника. У просеку су телесно активне особе имале двоструко мање изгледе за прехладу, а и оне које су се разболеле су имале знатно блаже симптоме, преноси BBC.
Истраживачи у часопису "British Journal of Sports Medicine" објашњавају како телесне вежбе позитивно утичу на функцију имунолошког система и тако смањују ризик за инфекције. Према њиховим речима, за постизање оваквог ефекта није било нужно интензивно вежбање, јер се процењује да просечна одрасла особа годишње има две до пет прехлада.
У студији је утврђено да је чешћа конзумација воћа такође повезана са мањим изгледима за прехладу.
Танјуг