Рибу треба јести најмање два пута седмично да би се очувало добро здравствено стање, закључили су француски научници. Како је објављено на веб сајту "Top sante", научници су констатовали да је конзумирање те количине рибе неопходно ради подмиривања потребе оргнизма за незасићеним масним киселинама омега-3, чиме се спречава опасност од кардиоваскуларних обољења и подстиче развој мрежњаче ока и нервног система.
Међу рибама које су најбогатије киселинама "омега 3" су лосос, сардина, харинга, скуша и јегуља.
Танјуг
Ауторска права Радио Оаза 2026