Ноћас у 2.06 се навршава 20 година од НАТО бомбардовања зграде Радио-телевизије Србије, када је погинуло 16 запослених у тој медијској кући. То је био први случај да је медијска кућа проглашена легитимним војним циљем.
Међународна организација за људска права „ Хјуман рајтс воч” 2000. године је саопштила да није било оправдања за бомбардовање телевизије.
Бивши директор РТС Драгољуб Милановић је 2002. осуђен на 10 година затвора, јер није поштовао наређење тадашње Савезне владе и људе и технику изместио из објеката у Абердаревој и у Хиландарској улици.
Челници НАТО тврдили су да је напад био оправдан, а специјална комисија Хашког трибунала, која је испитивала и случај бомбардовања РТС-а, није предложила Тужилаштву да покрене кривични поступак.
У нападу НАТО, у ноћи између 22. и 23. априла, погинули су: Јелица Мунитлак (27), шминкер, Ксенија Банковић (27), видео-миксер, Дарко Стоименовски (25), техничар у размени, Небојша Стојановић (26), техничар у мастеру, Драгорад Драгојевић (27), радник обезбеђења, Драган Тасић (29), електричар, Александар Делетић (30), камерман, Славиша Стевановић (32), техничар, Синиша Медић (32), дизајнер програма, Иван Стукало (33), техничар, Дејан Марковић (39), радник обезбеђења, Милан Јоксимовић (47), радник обезбеђења, Бранислав Јовановиц (50), техничар у мастеру, Милован Јанковић (59), прецизни механичар, Томислав Митровић (61), режисер програма, и Слободан Јонтић (54), монтер.
Танјуг
- А не, вакцинација не долази у обзир! Нисам ја будала, све ја знам! Ви ћете ме том вакцином чиповати, направићете од мене Зомбија!
- Наравно да ће мо Вас чиповати. Али видите, у чип Вам је уграђено и пет спортских канал, плус, гратис добијата три гигабајта интернета и подлогу за миша.
- Стварно? А ако бих примио две вакцине!?
Ауторска права Радио Оаза 2021