Радио Оаза 88.3 FM
Недељом од 20 до 22 часова на 88.3 CJIQ FM

Логички задаци из основне и средње школе најчешће су занимљив начин да упослите мозак. Ево једног анимираног. Како да пребаците групу људи преко старог, дрвеног моста за одређено време док вас јуре зомбији?

Задатак гласи: Четворо људи мора да пређе мост у оквиру 17 минута колико треба зомбијима да стигну до њих.

Постоје две зачкољице. Прва је да мост може да издржи само двоје људи одједном на њему. Друга је што је мркли мрак, а цела група има само једну лампу, тако да један од оних који пређу мост мора да се врати назад да би остали могли да пређу.

Особе које беже сте ви (треба вам минут за прелазак), асистенткиња у лабораторији (којој треба два минута), домар (мало спорији и треба му пет) и стари професор (који мост може да пређе за 10 минута).

Професор је израчунао да ће зомбији до моста да стигну за 17 минута и толико времена имате на располагању да сви пређете мост.

Пробајте да решите задатак, а ако вам не полази за руком у анимацији можете видети и решење. Пребаците на два минута од почетка.
Погледајте ЗАДАТАК 

Решење:

Прво ћете ви са помоћницом да кренете преко моста, што ће да траје два минута. Онда ћете да отрчите назад са лампом и дати је домару који ће са професором да пређе преко.

Пошто је 13 минута прошло, помоћница ће са друге стране да преузме лампу од домара и поново да пређе мост да вас покупи и заједно са њом ће те да се придружите домару и професору.

Агенције